KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353315

nr 1235 3315

Edvard Bechteler

(1890-1983), Sverige

Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 55x65 cm

Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 18 februari 2019
kl 20:37:09

Edvard Bechteler

Läs mer om Edvard Bechteler